27.1 C
تهران
تیر ۱۳, ۱۳۹۹
دیپلماسی انرژی
یادداشت تحریم

پس از تحریم نفتکش های چین، تاجران به دنبال نقشه جدید هستند

پس از تحریم نفتکش های چین به دلیل همکاری با ایران، تاجران سراسر جهان در حال تلاش برای جلوگیری از درگیر شدن خود  در موضوع تحریم های آمریکا علیه ایران هستند.

” مایک پمپئو ” وزیر امور خارجه آمریکا در حالیکه لیستی از شرکت های در حال همکاری با ایران را منتشر و آنها را تحریم کرد، اعلام نمود: ” ما در حال پیاده سازی تحریم هایی علیه شرکت های چینی ای هستیم که همکاری آنها برای صادرات نفت ایران واضح شده هستیم.” او همچنین افزود: ” ما هر اقدامی که برای تحریم  افراد و شرکت های موسسات مرتبط با ایران لازم باشد، انجام خواهیم داد.”

 

چین تحریم های اخیر آمریکا را نادیده گرفت و از دولت ترامپ خواست که سریعا ” اقدامات اشتباه ” خود را اصلاح کنند. این تحریم ها به دنبال تحریم هایی اعمال شد که در ماه جولای علیه یک شرکت چینی که نفت ایران را وارد می کرد.  اما چین تحریم های آمریکا را نادیده گرفت و واردات نفت از ایران را ادامه داد و این اقدام را حتی پس از برداشته شدن معافیت ها ادامه داد.

بلومبرگ اعلام کرد تجار نفتی پس از اعمال تحریم های جدید علیه نفتکش های چین، در حال لغو قرارداد های خود با این شرکت هستند؛ چراکه از تحریم شدن خود می ترسند. آنها همچنین در خصوص خالی کردن نفت موجود در نفتکش های تحریم شده شک داشته و نمی دانند که می توانند برای خالی کردن بار آنها اجازه دهند یا این نفت را به نفتکش های تحریم نشده منتقل کنند.

تاریخ: ۲۰۱۹/۹/۲۶

منبع: اویل پرایس

Related posts

راهکاری برای بی‌اثرکردن تحریم‌ نفتی

ali

دیدار مایک پمپئو و بن سلمان با محوریت فشار علیه ایران

ali

خریداران آسیایی بزرگ‌ترین متضرران تحریم نفت ایران/ تشکیل کلوپ خریداران برای مقابله با تحریم

ali

ارائه دیدگاه