32.1 C
تهران
تیر ۱۶, ۱۳۹۹
دیپلماسی انرژی
اخبار نفت

حفظ حق تولید ایران در صورت رفع تحریم ها

وزیر نفت ایران قبل از برگزاری نشست اوپک پلاس اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ کاهش تولیدی را در صورت رفع تحریم ها برای خود موجه نمی داند.

“زنگنه” وزیر نفت ایران قبل از نشست اعضای اوپک و غیر اوپک که با عنوان اوپک پلاس شناخته می شود، اعلام کرد که در صورت رفع تحریم های نفتی ایران، این کشور هیچ گونه کاهشی در میزان تولید نفت قابل استحصال خود نخواهد داشت. در واقع جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تحریم های ایالات متحده میزان تولید خود را از ۳.۵ میلیون بشکه در روز به حدود ۲ میلیون بشکه در روز کاهش داده است، در نظر دارد تا در زمان رفع تحریم ها ، کشورهایی که در حال حاضر برای جبران کاهش تولید این کشور تولید خود را افزایش داده اند همان کشور هایی باشند که باید کاهش بیشتری در تولید خود اعمال کنند چراکه به گفته وزیر نفت این کشور، ایران حتی یک بشکه از تولید نفت خود را در شرایط رفع تحریم ها کاهش نخواهد داد.

در نهایت اعضای اوپک پلاس توافق کردند که در مجموع ۵۰۳ هزار بشکه در روز کاهش تولید داشته باشند که ۳۷۲ هزار بشکه در روز مربوط به اعضای اوپک و ۱۳۱ هزار بشکه در روز مربوط به اعضای غیر اوپک خواهد بود. سهم هر کدام از کشور های حاضر در جلسه برای کاهش تولید به شرح زیر است:

 

همانطور که در جدول بال مشاهده می شود، نفت ایران و ونزوئلا که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، هیچ کاهش تولیدی در نظر گرفته نشده است.

تاریخ: ۲۰۱۹/۹۱۶

Related posts

ادامه همراهی تولیدکنندگان خلیج فارس با برنامه اوپک

ali

به دلیل نگرانی ها در مورد تنش های ایران و آمریکا ، قیمت نفت آمریکا در یک هفته ۱۰ درصد افزایش یافت.

ali

افزایش ۳ برابری صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی

ali

ارائه دیدگاه